Në një vit të vështirë shkollor, gëzojini mësuesit me dhurata simbolike

Mësuesit vlerësojnë çdo dhuratë të vogël që marrin. Nëse dëshironi t’i tregoni edukatorit tuaj të preferuar një vlerësim, veçanërisht gjatë këtij viti sfidues, lumurojini me gjeste të vogla mirënjohje dhe dashamirësie.

Mësuesit vlerësojnë çdo dhuratë të vogël që marrin. Nëse dëshironi t’i tregoni edukatorit tuaj të preferuar një vlerësim, veçanërisht gjatë këtij viti sfidues, lumurojini me gjeste të vogla mirënjohje dhe dashamirësie.

1. Mbajtës për pastrimin e duarve

Edhe para pandemisë, mësuesit përdornin shumë higjenizues për shkak të shkumësit. Tani të gjithë kanë detyrimin ta përdorin, ndaj kjo dhuratë është shumë funksionale.

2. Krem duarsh

Për shkak të shkumësit dhe përdorimit të higjenizuesit është shumë e rëndësishme që mësuesit të përdorin zbutës për duart. Nëse ia njihni aromën e preferuar akoma më mirë. 

3. Çorape të leshta

Një nga përfitimet e vogla të mësimdhënies nga shtëpia është se mësuesit mund të veshin çorape të leshta ndërsa punojnë. Ata do ta vlerësojnë shumë këtë dhuratë të këndshme. 

4. Një çokollatë

Kafeja dhe çokollata besojmë janë shoqëruesit më besnikë në një ditë të ngarkuar. Ëmbëlsoni mësuesit tuaj. 

Një shënim falenderimi

Shumica e mësuesve vlerësojnë një shënim falenderimi më shumë se çdo dhuratë tjetër. Ajo i ngre moralisht dhe i motivon në punën e tyre të përditshme. 

P. Shtini

© Portali Shkollor – Të gjitha të drejtat e rezervuara. Ndalohet kopjimi pa lejen tonë.

Total
0
Shares
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous Article

Përzgjedhja e mësuesve në të gjithë vendin për hartimin e testeve të MSH, flet drejtoresha e QSHA Rezana Vrap

Next Article

Efektet e shegës në organizmin tuaj

Related Posts