Uri Prej Ujku

Fabulat e Ezopit janë fabula të të gjitha kohërave për fëmijët e ditëve të sotme

Kujdes prej personazheve të këtyre fabulave: ato kanë një uri të madhe! Jo të madhe, por të llahtarshme fare! Çne të llahtarshme: kanë një uri prej bishe! Dhe kur ca grykës, si ujku, dhelpra dhe luani kanë një uri prej bishe, kushedi ç’kurthe e ç’gracka sajojnë për të mbushur barkun!

© Portali Shkollor – Të gjitha të drejtat e rezervuara. Ndalohet kopjimi pa lejen tonë.

Total
0
Shares
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous Article

Procedurat e ndjekjes së arsimit bazë me kohë të pjesshme

Next Article

Një orë mësimi me mësuesen Brikena Zdrava...

Related Posts