Si të krijoni drerë me selino dhe gjalpë kikiriku?

Shkopinjtë selino me gjalpë kikiriku janë një opsion i shëndetshëm për nënat që dëshirojnë t’i ushqejnë fëmijët e tyre me diçka argëtuese, por megjithatë duke ruajtur një mënyrë jetese të pastër.

Çfarë ju nevojitet:

● Selino

● Gjalpë kikiriku 

● Mjedra të freskëta

● Pretzle

● Pak çokollatë të bardhë dhe të zezë për sytë 

Ju madje mund t’i lini fëmijët t’i përgatitin shkopinjtë. Thjesht bëni gati të gjithë përbërësit dhe lini gati për t’i bashkuar, kështu që fëmijët mund të argëtohen duke bërë shkopinjtë.

Era Baliu

© Portali Shkollor – Të gjitha të drejtat e rezervuara. Ndalohet kopjimi pa lejen tonë.

Total
0
Shares
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous Article

Pse është e rëndësishme për fëmijët të krijojmë tradita për festat e fundvitit?

Next Article

Si të krijoni fytyrën e babagjyshit me fruta? Ja disa ide zbukurimi

Related Posts