QSHA zbardh skemën e vlerësimit për gjuhën e huaj (viti akademik 2017-2018)

37 mijë maturantë ju nënshtruan sot provimit të gjuhës së huaj. Qendra e Shërbimeve Arsimore ka publikuar skemat e vlerësimit për të gjitha variantet.

37 mijë maturantë ju nënshtruan sot provimit të gjuhës së huaj. Testimi nisi në orën 10:00 dhe zgjati për 2 orë e 30 minuta. Testimi vlerësohet maksimalisht me 50 pikë dhe ka 25 pyetje, 13 pyetje plotësohen me alternative dhe 12 me zhvillim.

Skema e konvertimit të pikëve në nota është kjo.

PikëtNota
0-94.00
104.50
114.67
124.83
135.00
145.17
155.33
165.50
175.67
185.83
196.00
206.17
216.33
226.50
236.63
246.75
256.88
267.00
277.13
287.25
297.38
307.50
317.63
327.75
337.88
348.00
358.13
368.25
378.38
388.50
398.64
408.79
418.93
429.07
439.21
449.36
459.50
469.60
479.70
489.80
499.90
5010

Qendra e Shërbimeve Arsimore ka publikuar skemat e vlerësimit për të gjitha variantet.

© Portali Shkollor – Të gjitha të drejtat e rezervuara. Ndalohet kopjimi pa lejen tonë.

Total
0
Shares
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous Article

Në modelin e Demokritit, nuk ka vend për idenë e zgjedhjes së lirë

Next Article

Mësuesit: Ne kemi nevojë për trajnime

Related Posts