Pushime me librin

Portali Shkollor ju sjell listën e librave që mund të lexojnë nxënësit e ciklit të ulët. Titujt rekomandohen nga mësuesja e ciklit të ulët në shkollën “7 Marsi”, Dhurata Hoxha.

Të gjithë i duan pushimet dhe i presin me padurim, por më shumë gëzojnë fëmijët. Prindërit janë të kujdesshëm që gjatë pushimeve fëmijët të mos shkëputen tërësisht nga shkolla e kryesisht nga leximi. Është e vështirë përzgjedhja e titujve që mund t’u lexojmë kryesisht fëmijëve të ciklit të ulët. Por ne ju sjellim titujt e disa librave të cilët i sugjeron mësuesja e ciklit të ulët në shkollën “7 Marsi”, Dhurata Hoxha.

Lista e librave që mund të lexojnë nxënësit e arsimit fillor:

“Çufoja e bubi kaçurrel”, G. Bushaka

“Planetthi i ngrirë”, M. Meksi.

“Magjistrica e 12 pasqyrat”, M. Meksi.

“Një ditë pa mamin” V. Saro.

“Kronikat e Narnies”, C. Lewis.

“Biri i erës”, V. Canosinaj.

“Republika e 1100 çudirave”,  B. Dedja.

“Tregime nga Shekspiri”, Ch. Lamb.

“Nina dhe syri sekret i Antlantidës”, M. Witcher

(Nga: Dhurata Hoxha, mësuese e arsimit fillor, shkolla “7 Marsi”)

© Portali Shkollor- Të gjitha të drejtat e rezervuara. Ndalohet kopjimi pa lejen tonë. 

Total
0
Shares
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous Article

A duhet t’i ndëshkojmë fëmijët kur gabojnë?

Next Article

Atmosferë festash, Kumbaro në Gjirokastër

Related Posts