Perimet dhe frutat me vlera ushqyese të larta, përmbledhje nga maturantja Elahira Bushaj

Kjo është një përmbledhje për të na sjellë në vëmendje të gjitha ato perime dhe fruta të cilat kanë vlera të larta ushqyese për organizmin tonë. Në këtë kohë pandemie është edhe më e rëndësishme një ushqyerje e shëndetshme, ndaj maturantja e shkollës “Adem Haxhija” Elahira Bushaj, ka përgatitur këtë shkrim.

Nxënësja e shkollës “Adem Haxhija” Elahira Bushaj, klasa XII-B sjellë për ju ushqimet me vlera të larta ushqyese në periudhën e pandemisë. 

Materialin e gjeni më poshtë në formatin PDF. 

N. Allkja Biçaku 

© Portali Shkollor – Të gjitha të drejtat e rezervuara. Ndalohet kopjimi pa lejen tonë.

Total
0
Shares
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous Article

Fundjava e librit

Next Article

Dita Ndërkombëtare e Gjuhës Amtare, Ministrja Evis Kushi: Gjuha shqipe, thesari ynë i përbashkët

Related Posts