“Ne jemi qyteti”, në aksion shkollat “28 Nëntori” e “Azem Hajdari”

EKO Mendje në nismën e saj “Ne Jemi Qyteti” vendosi të kujdeset për pemët duke shkulur në to qindra gozhda të ngulura nga persona të papërgjegjshëm. Bëhet fjalë për pemët që ndodhen në pedonalen e qytetit të Shkodrës.

Nismës iu bashkuan nxënësit e shkollës “28 Nëntori” dhe “Azem Hajdari”. Nxënësit kishin përgatitur mesazhe sensibilizuese të cilat ua shpërndanë qytetarëve. Mesazhet theksonin sesa e rëndësishme është që gjithsecili qytetar të kujdeset për pastërtinë e qytetit. 

© Portali Shkollor- Të gjitha të drejtat e rezervuara. Ndalohet kopjimi pa lejen tonë. 

Total
0
Shares
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous Article

E-libri shkollor, Albas vijon trajnimet e mësuesve

Next Article

Pas rivalitetit qëndron zilia dhe pasiguria në vetvete

Related Posts