Majlinda Kelmendi, xhudistja më e mirë në botë

Kampionia olimpike është shpallur fituese e çmimit “Xhudistja më e mirë e sotme” dhe ai i është dorëzuar në Budapest të Hungarisë, gjatë një ceremonie.

Federata Ndërkombëtare e Xhudos ka vlerësuar me çmim xhudisten nga Kosova, Majlinda Kelmendi. Kampionia olimpike është shpallur fituese e çmimit “Xhudistja më e mirë në botë” dhe ai i është dorëzuar në Budapest të Hungarisë, gjatë një ceremoni që u zhvillua mbrëmjen e djeshme, pra një ditë para Kampionatit Botëror në Xhudo.

Kelmendi ka falënderuar kryetarin e Federatës Ndërkombëtare të Xhudos, Marius Vizer, duke thënë se ishte ai i cili i mundësoi Kosovës pranimin në Komitetin Olimpik.

Trajneri i Kelmendit, Driton Kuka duke folur për rëndësinë e këtij çmimi, ka thënë se ky çmim është i barasvlershëm me “Topin e Artë” në futboll.

Total
0
Shares
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous Article

Mësimi i bazuar në projekte

Next Article

Ke një fëmijë adoleshent?

Related Posts