Kaligrafia, 7-vjeçarja sfidon konkurentët, rrëmben çmimin

“Pak gjëra janë të parealizueshme për këtë vajzë. Ajo është një punëtore e madhe; ajo ëshë e vendosur dhe e pavarura”, tha Tracy Cox, një përfaqësuese e shkollës ku 7-vjeçarja mëson

Ajo është 7 vjeçe, është nga Chesapeake në SHBA. Guximi dhe dëshira e madhe për të ecur përpara e kanë bërë atë të fitojë shumë beteja. 

Anaya Ellick kafituar çmimin e parë në një konkurs kombëtarë për shkrimin e dorës. Në konkursmorën pjesë 50 fëmijë nga shtete të ndryshme amerikane.

Anaya Ellick nuk është si fëmijët e tjerë të moshës së saj. Ajo ka lindur pa duar e megjithatë ia ka dalë të fitojë çmimin e parë për kaligrafinë më të mirë. Në vend të protezave, Anaya e mban stilolapsin me parakrahun e saj, duke e kontrolluar në mënyrë të shkëlqyer.

“Pak gjëra janë të parealizueshme për këtë vajzë. Ajo është një punëtore e madhe; ajo ëshë e vendosur dhe e pavarura”, tha Tracy Cox, një përfaqësuese e shkollës ku7-vjeçarja mëson.

© Portali Shkollor- Të gjitha të drejtat e rezervuara. Ndalohet kopjimi pa lejen tonë. 

Total
0
Shares
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous Article

Maturantja e shkencave ekzakte fiton olimpiadën në letërsi!

Next Article

Trajtimi i klasës me përgjegjësi, një mënyrë inovative mësimdhënieje

Related Posts