Ju sjellim disa ide për dekorimin e pjatave

Ushqimi është i rëndësishëm në çdo familje dhe kërkon një vëmendje të veçantë. Ka nga ata që mendojnë se gatimi është një lloj arti dhe se kërkon përkushtim dhe pasion. Kjo është e rëndësishme nëse flasim për pjata përveçse të shijshme edhe të bukura e të veçanta. Edhe pjatat më të thjeshta duken kur janë gatuar me përkushtim.

Ne ju sjellim disa ide kreative nga artistë të ndryshëm dhe ajo që ju duhet të bëni është thjesht t’i shikoni me vemendje e më pas t’i realizoni. Me siguri që edhe ju keni krijuar pjata të veçanta, të bukura dhe të shijshme por shpresojmë që edhe këshillat tona të mund t’iu shërbejnë.

© Portali Shkollor- Të gjitha të drejtat e rezervuara. Ndalohet kopjimi pa lejen tonë. 

Total
0
Shares
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous Article

Problemi matematikor që habiti përdoruesit e internetit

Next Article

Mollë, banane dhe arrë kokosi, zgjidhni kuizin

Related Posts