Festa e Flamurit në SHFMU “Mitrush Kuteli” në Prishtinë

Bukurije Kameri dhe Luljeta Haxhijaj, mësimdhënëse në SHFMU “Mitrush Kuteli”, kanë realizuar një program artistik-kulturor, për Ditën e Flamurit.

Në shkollën “Mitrush Kuteli’’ në Prishtinë u mbajt program artistik-kulturor organizuar nga mësimdhënëset Bukurije Kameri dhe Luljeta Haxhijaj.

Grupi letrar i shkollës i përbërë nga nxënësit që në zemër kanë letërsinë, lexuan ese dhe recituan poezi kushtuar 28 Nëntorit.

Aktivitetet e tjera ishin muzikore, ku nxënësit kënduan dhe performuan me instrumente të ndryshme. 

Po ashtu në orën e lëndës Gjuhë shqipe u përcoll me shumë vëmendje filmi “Kthimi i Skënderbeut në Krujë’’.

Më poshtë gjeni foto të realizuara gjatë aktiviteteve. 

Era Baliu

© Portali Shkollor – Të gjitha të drejtat e rezervuara. Ndalohet kopjimi pa lejen tonë.

Total
0
Shares
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous Article

Ide për të festuar natën e Vitit të Ri në shtëpi me fëmijët

Next Article

Disa arsye pse mësimdhënia është më e vështirë sesa mendoni

Related Posts